Bezoek het Schathuys in het donker

Bezoek het Schathuys in het donker

Kom op donderdag 20 februari tussen 17.00 en 21.00 uur met je (klein)kinderen naar het Schathuys en ontdek het Zuiderzeemuseum op een heel andere manier! ’s Avonds komen er nog meer verhalen tot leven, en kunnen kinderen deelnemen een allerlei boeiende activiteiten.

Van een bijzondere VR-beleving tot schatzoeken met Marretje de meeuw: dit wil je niet missen!

Wat kun je allemaal doen?

VR-beleving Schokland: Beleef de ontruiming van Schokland in virtual reality! De VR-beleving start elke 20 minuten in Atelier Zuiderzee en is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar (max. 15 deelnemers per keer). Na afloop van de VR-beleving kun je creatief aan de slag met een speciale knutselactiviteit: maak een bijzondere kaart voor kinderen die gevlucht zijn en nu in Nieuwkomersklassen zitten.

Pimp je schatkistje: In het Schathuys kun je je eigen schatkistje versieren. Of je nu houdt van glitters, verf, stickers, of mooie tekeningen – alles is mogelijk! Maak van een eenvoudig houten kistje een prachtig kunstwerk.

Schatzoeken met Marretje de Meeuw: Ken jij Marretje de meeuw al? Ze woont in het Schathuys, maar haar slaapplek is goed verstopt tussen de vele schatten! Ga deze avond samen met Marretje op een spannende speurtocht door de vaste presentatie Zee vol verhalen, op zoek naar Marretjes slaapplek. Leer over de Zuiderzeeschatten én help Marretje haar plekje te vinden in het Schathuys!

Kaatje Stip en haar jurk vol Marretjes: Ontmoet Kaatje Stip met haar bijzondere jurk vol met Marretjes en luister naar de vele verhalen die Marretje heeft meegemaakt in het museum.
Wil je ook een hapje eten tijdens je bezoek? In de ticketshop kun je een heerlijk uitgebreid kinderbuffet bijboeken. Dat wordt smullen!

Dagje eropuit

Duik in de Wereld van Virtual Reality

Duik in de wereld van Virtual Reality

Beleef een spannend Virtual Reality uitje! Ontdek wat VR is, voor wie het geschikt is en waar je in Nederland de beste VR-games kunt spelen. Perfect voor vrienden, families en teambuilding!

Citygames in Nederland

Citygames in Nederland

Citygames in Nederland: ontdek steden op een avontuurlijke manier. Perfect voor vrienden, gezinnen en collega’s. Speel het hele jaar door!

Uitgelicht in Nederland

Weekendje Ootmarsum

Eens per jaar gaan we gezellig een weekendje weg met een aantal vrienden. Dit jaar besloten we richting Ootmarsum te gaan het kunststadje in Twente.

Blogs

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.